RoamFree Ninja: buďte kdekoli v Chorvatsku online s mobilní Wi-Fi

O tom, jak být v Chorvatsku online s využitím místních předplacených SIM karet pro turisty, jsem psal minulé roky. Tentokrát mám pro vás tip na službu RoamFree Ninja nabízející mobilní Wi-Fi a internetové připojení bez limitu kdekoli v Chorvatsku.

Hned na začátek musím zmínit, že s touto službou zatím nemám praktické zkušenosti. Provozovatelé mě jen poprosili, zda bych ji na webu nezmínil, a já tak rád činím.

Dříve jsem doporučoval předplacené SIM karty od Tele2, které vám nabízejí kredit na místní i mezinárodní hovory a 3 GB dat, která můžete na mobilu prosurfovat. RoamFree Ninja je něco trošku jiného. Jedná se o osobní Wi-Fi hotspot, jinými slovy krabičku, která má v sobě připojení na mobilního operátora, ale pro vás se tváří jako Wi-Fi síť.

RoamFree Ninja

To znamená, že nemusíte měnit svoje telefonní číslo ani si brát rezervní telefon, do kterého byste dali místní SIM kartu. Další výhodou RoamFree Ninja je skutečnost, že vlastně máte jedno připojení, ke kterému se bez problémů připojí celá vaše rodina či parta na dovolené v Chorvatsku. Výrobce udává, že zařízení zvládá až 10 připojených počítačů, telefonů či tabletů.

Co se rychlosti internetového připojení týče, RoamFree Ninja slibuje až 21,5 Mbps. Rychlost pochopitelně bude záviset na kvalitě signálu. Tipuju, že v Crikvenici bude mnohem lepší, než například v Njivici, kterou jsem si v posledních letech oblíbil.

RoamFree Ninja

Váš mobilní internet v Chorvatsku vám zdarma doručí až do apartmánu

Další výhodou RoamFree Ninja oproti předplaceným SIM kartám je fakt, že jej nemusíte nikde shánět. Jasně, takové karty od Tele2 mají ve většině trafik, na poštách nebo třeba v Rijece v obchodním centru.

Nicméně RoamFree Ninja vám doručí takříkajíc až pod nos. Bezplatně. Na webu RoamFree Ninja si zařízení předplatíte a v den příjezdu už na vás bude čekat ve vašem ubytování, ať už půjde o hotel nebo apartmán někde na ostrově.

Dovolená v Chorvatsku s mobilním internetem?

Cena mobilního internetu v Chorvatsku

A teď to důležité – vyplatí se vám to? Aktuální ceník najdete na webu RoamFree Ninja. V době vydání tohoto článku byly ceny od 9,85 EUR až k nižším 7,85 EUR za den, podle toho, na jak dlouho jste si zařízení předplatili. Tedy nějakých 260 – 212 Kč za den neomezeného internetu. Oproti tomu stojí Tele2 SIM karta za asi 180 Kč s 3 GB dat.

Velice tedy záleží na tom, jak moc budete surfovat. Pokud si nedáte pokoj ani o dovolené a navíc náklady na RoamFree Ninja rozpočítáte na všechny členy rodiny nebo kamarády, pak bych řekl, že RoamFree Ninja vyjde výhodněji.

Další podrobnosti a možnost objednání RoamFree Ninja najdete na jeho webu. Mimochodem, kromě Chorvatska nabízejí podobné mobilní připojení přes Wi-Fi i v Rakousku.

Sleva pro čtenáře: provozovatel RoamFree Ninja vám nabízí 5% slevu při použití kuponu chorvatsko5off.

Řekněte o článku ostatním
Reklama