Ubytování v Crikvenici

Crikvenica nabízí bohatý výběr ubytování v soukromých apartmánech i hotelích, a to v dražších i levnějších podobách. Uspokojí tedy náročné turisty i cestovatele s napjatějším rozpočtem.

Nechcete-li ponechat nic náhodě, je možné využít nabídky některé z českých cestovních kanceláří a agentur. V nabídce jsou dovolené v Crikvenici s vlastní dopravou i autobusem. Máte-li tu možnost, doporučuji využít vlastní dopravu autem a ubytování si zjednat až na místě.

Výhoda domluvy ubytování přímo v Crikvenici je především v tom, že neplatíte provizi cestovce a před kývnutím na nabídnuté ubytování si jej budete moci prohlédnout. Skutečná návštěva vybraného apartmánu je mnohem lepší, než tisíc jeho fotek. V sezóně však může být problém sehnat volné ubytování přímo na místě, nicméně nic vám nebrání v tom, abyste popojeli kousek dál.

Crikvenica a turistické kanceláře

V Crikvenici působí několik turistických kanceláří. Na ulici Dvorska, naproti zelené čerpací stanici Kaštel najdete při průjezdu poslední turistikou kancelář Anika Crikvenica. Na blikačku se u ní dá poměrně dobře zaparkovat, dohodnout si ubytování a ze zástupcem agentury se vydat na prohlídku vybraných apartmánů. Jen mu musíte v autě uvolnit místo.

V agentuře Anika Crikvenica se bez problémů domluvíte německy a anglicky, ostatně jako v celé Crikvenici. Chcete-li použít češtinu, asi si budete muset pomoci rukama a gestikulací. Webové stránky agentury Anika Crikvenica najdete na adrese www.tourist-crikvenica.com, kde si také můžete dopředu zarezervovat ubytování v některém apartmánu.

Anika Crikvenica

Jiná turistická kancelář má sídlo hned v centru poblíž hlavního přístaviště. Ta také vydává mapky a propagační letáky.

Crikvenica a ubytování v apartmánu

Jak se bydlí v Crikvenici? Městečko je postavené na kopci,v jeho polovině vede jadranská magistrála a řada apartmánů je umístěna ještě výše než je její most. To ovšem neznamená, že vás bude rušit hluk automobilů, stačí se ubytovat kousek mimo. Nevadí-li vám každodenní cesta do kopce a chcete trávit klidné večery bez ruchu z centra, doporučuji ubytování v některém z apartmánů v části nazvané Benici. Všechny apartmány zde mají krásný výhled na moře a ostrov Krk. Domy jsou stavěny tak, aby do ulice směřoval pouze vchod a případně malé okno z koupelny. Díky kopcovitému terénu vám domy umístěné níže nestíní ve výhledu na moře.

Crikvenica apartmány

Většina apartmánů vypadá i z venku velmi dobře, při ubytování ve většině z nich nemusíte mít strach, že byste navštěvovali nějaké společné záchody nebo koupelnu. Každý apartmán má své vlastní sociální zázemí, kuchyň, ložnici a především terasy, na kterých můžete trávit večery i v případě, že zrovna bude pršet. Architekti apartmánů s tím, zdá se, počítali.

Crikvenica a její hotely

Crikvenica samozřejmě nabízí ubytování i přímo v hotelech. Nemyslím si však, že by nabízely něco zásadně lepšího, než apartmány. Bez polopenze se určitě obejdete, tržiště v Crikvenici nabízí dostatek ovoce, zeleniny i masa a pečiva pro běžné stravování. Navíc je zde řada restaurací. Hotely v Crikvenici se nachází v centru a poblíž pláží. Nejznámějším místním hotelem je patrně Kaštel. Vyberte si jej, pokud vás láká ubytování v bývalém zámku. Počítejte však s tím, že Kaštel nemá všechna okna otočena k moři.

Crikvenica, Hotel Kaštel

V Crikvenici najdete i kdysi slavný hotel Miramare, který byl perlou secesního stavitelství na Jadranu. Bydlel v něm například Yves Montand, Simone Signored nebo Alida Vali. Dnes (2010) je z něj bohužel ruina, ze které není poznat, zda dále chátrá, nebo se připravuje k rekonstrukci.

Crikvenica, Hotel Miramare