Restaurace, jídlo a stravování v Crikvenici

Crikvenica je plná nejrůznějších restaurací, kaváren, cukráren a jiných míst, kde uspokojíte své chuťové buňky. Stačí si jen správně vybrat.

Pokud jste fandové rychlých občerstvení provozovaných nadnárodními řetězci, musíte si v Crikvenici nechat zajít chuť. Nenajdete zde totiž ani jeden. Místo toho je zde řada restaurací s výbornou místní a italskou kuchyní. Mnoho z nich nabízí rozvoz pizzy, kam si řeknete.

Restaurace v Crikvenici

Největší seskupení restaurací v Crikvenici najdete poblíž centra, respektive přímo v centru u pobřeží. Místní korzo, které je vyhledávaným místem pro zchlazení za slunečného dne a ochranu před deštěm při horším počasí, je totiž tvořeno jedním restauračním zařízením vedle druhého. Cesta vede mezi nimi a krytými venkovními zahrádkami s pohledem na moře.

Crikvenica, restaurace

Restaurace nabízejí pizzu s sebou nebo její doručení, kam si budete přát. Crikvenica je plná poslíčků na skůtrech, kteří se prohánějí městem ve snaze nasytit hladové turisty. Kdo má rád mořské plody, může si vybrat z chobotnic, krevet, mušlí, kalamárů a mnoha ryb. Doporučuji ochutnat platýze a bílou rybu.

Ribica

Ne každá restaurace vám však může padnout do vkusu a trefit se do vašich chutí. Hledáte-li spíše klidné posezení na úrovní s výbornou kuchyní a obsluhou, zajděte do restaurace Ribica. Je kousek od centra, ale na zase moc daleko, navíc je z ní blízko k pláži. Její webové stránky s mapou, fotografiemi a jídelním lístkem najdete na adrese www.crikvenica-info.com/ribica.

Místní speciality

Chcete v Crikvenici ochutnat něco opravdu chorvatského? V tom případě si dejte pršut - sušenou a uzenou šunku s místními sýry. Místní restaurace je nabízejí v různých podobách, buď jako talíř s plátky, nebo třeba na pizze.

Crikvenica, Plodine

Pršut si můžete koupit také v místních obchodech a nákupních střediscích. V centru najdete dvě - Plodine s bezplatným parkováním pro zákazníky a Konzum. Různě ve městě se objevuje ještě GM Market.

Crikvenica, Konzum

Crikvenica a cukrárny

Cukráren je poblíž pláží a přístavu opravdu hodně. Procházíte-li městem nebo po korzu, můžete vidět nabídku kopečkových zmrzlin v nejrůznějších příchutích. Přímo u pláže je prakticky jednotná cena 6 kun za kopeček, kousek dál je pak kopeček zmrzliny prodáván většinou za 5 kun (srpen 2010).

Co možná Chorvatska a Crikvenice neznalého Čecha překvapí, je způsob plnění kornoutku se zmrzlinou. Na rozdíl od Česka, kde cukráři plnítko pečlivě otřou o misku, aby vám nedali více zmrzliny, než je nezbytně nutné, v Crikvenici dostanete kromě hlavního kopečku ještě i pořádnou porci okolí, tak jak šla naběračka. V praxi je tak jeden místní kopeček stejně velký, jako dva české.

Určitě nevynechejte zmrzlinové poháry bohatě zdobené melouny a dýněmi, popřípadě ostružinami a jiným ovocem. Mimochodem, v okolí města roste mnoho ostružinových keřů, takže kdo navštíví Crikvenici v sezóně a má chuť...

Crikvenica, zmrzlina