Selce

Jan Polzer

Selce je malé městečko umístěné vedle Crikvenice, je to její jižněji položený soused. Prudký rozvoj v posledních dvaceti letech v obou městech má za následek prakticky spojení těchto dvou měst do jednoho.

Crikvenica tak dnes spolu se Selce tvoří jedno souměstí, z jedné obce můžete plynule přejít do druhé cestou okolo moře. Jezdí mezi nimi také turistický vláček Felix, který vás v jednom směru sveze z autobusového nádraží v Crikvenici až do přístavu Selce za 15 kun na osobu v jednom směru. Do 20:00 jezdí také loď, které vozí turisty na trase Selce - Crikvenica po pobřeží.

Historie Selce

Selce je pobřežní městečko v chorvatském regionu Kvarner. Jeho historie sahá 110 let zpátky. Slibuje 2 500 hodin sluneční oblohy a průměrnou teplotu 25°C. Najdete zde lázně, ve kterých se léčí revmatické a dýchací potíže.

Selce

Historické jádro Selce je plné úzkých uliček, ve kterých vás může příjemně překvapit například zapadlá hospůdka nebo galerie s obrazy i cetkami pro turisty. Kulturní zázemí tvoří kostely a kaple. Kostel Svaté Kateřiny uchovává barokní relikvii této světice. V malém parku je umístěna preromatická Kaple Svaté Kateřiny. Najdete zde také Kapli Svatého Jiří postavenou někdy v devátém až desátém století. Dále zde najdete historické zařízení na zpracování oliv.

Pláže v Selce

Pobřeží i vzduch v Selce je velmi čistý, podobně jako v sousední Crikvenici. Pláže jsou označeny modrou vlajkou symbolizující jejich kvalitu. Z volnočasových aktivit se můžete vyřádit při potápění, mořských radovánkách (létání na padáku, jízda na vodních lyžích), při tenisu, minigolfu a dalších sportech.

Selce

Ubytování v Selce

V Selce najdete různé hotely, kempy, soukromé penziony s apartmány i vily. Můj soukromý názor je, že Selce je pěkné na návštěvu a určitě byste se tam měli podívat, nicméně na ubytování je lepší Crikvenica. V Selce mi připadá všechno příliš natěsnané na sebe, od hotelů až po pláže. Crikvenica je naopak klidnější a vzdušnější.

Selce

Reklama

reklama

reklama