koupání

Krčki most je bezesporu fotogenická záležitost. Jenže – odkud jej vlastně nejlépe fotit? Z pevniny? Z ostrova? Z lodi? Určitě ne z mostu samotného. Já to zkusil z místa, které kdysi bývalo hlavním přístavem pro lodě přivážející lidi a náklad z pevniny na Krk. Luka Voz.

V Crikvenici i Chorvatsku obecně má kvalita vody na plážích velmi dobrou pověst. Přesto se vyplatí kouknout se na aktuální stav. Někdy může být na některých místech mírně zhoršená.

Členité pobřeží Kvarneru, respektive celého Chorvatska vyloženě láká k tomu, abyste se koukli i pod hladinu moře. I v případě, že svůj čas trávíte jen na pobřeží. Koukněte na následující video.

Riviéra tvořená městy Crikvenica, Novi Vinodolski a Vinodol přišla s novým zajímavým projektem pro turisty nazvaným "Crikvenica – Novi Vinodolski – Vinodol Tourist Card".

Seriál TOP Destinacije, který mapuje zajímavá místa nejenom na pobřeží Chorvatska, natočil i video představující Crikvenici, Novi Vinodolski a okolní města. Vřele doporučuji si jej prohlédnout, ať už jedete do Crikvenice nebo poblíž poprvé, či se vracíte.

Celoevropský projekt monitorující kvalitu a vhodnost vody ke koupání vám umožní podívat se, jaká je voda v místě, kam se chystáte na dovolenou. A protože jde o celoevropský projekt, nechybí ani Chorvatsko a Crikvenica, respektive celý Kvarner, o kterém si můžete na tomto webu číst.

Crikvenica je známým prázdninovým letoviskem, ale také proslula jako významné středisko evropského lázeňství. Historie zdejší lázeňské péče sahá až na konec 19. století. V současné době můžete v přímořském městečku využívat špičkové wellness služby, klimatické lázně, rehabilitace a mnohé jiné zdravotní a relaxační procedury.

Zdánlivě opuštěná místa mohou překvapit nádhernou pláží a místem ke koupání. Když jsem se letos vydal do města Omišalj, našel jsem právě takové klidné zákoutí s čistou vodou, krásnou betonovou pláží a postupně se svažujícím vstupem do moře.

Když jsem se letos v červnu loučil s Chorvatskem, bylo to na ostrově Krk v městečku Njivice. Při posledním ranním koupání na liduprázdné pláži jsem měl jasno. Sem se musím někdy vrátit.

Chystáte se letos do Chorvatska, případně rovnou do Crikvenice? Pak mám pro vás několik aktuálních postřehů z cesty do Chorvatska a zpět a z návštěvy Crikvenice. Vrátil jsem se tento víkend a musím říci, že změn je od minulého roku celá řada.