Nezapomeňte nic doma na cestu autem do Chorvatska

redakce

Léto je v plném proudu a jako každý rok se mnozí z nás chystají na letní dovolenou u Jadranu. Průzračné moře, fascinující národní parky a výborná kuchyně. To všechno je Chorvatsko, oáza pro české turisty u Středozemního moře, na kterou se těšíme po celý rok. Těsně před odjezdem nás ale může přepadnout cestovní horečka a obavy. Co když něco důležitého zapomenete doma? Není se třeba obávat, všechno se dá samozřejmě koupit na místě. Pojďme se ale tedy společně podívat, co si s sebou vzít, abyste si dovolenou opravdu užili...

Výhodou toho, když se vydáváte k moři autem, je, že si s sebou můžete vzít mnohem více věcí, než kdybyste letěli letadlem. Oblíbené dětské hračky tedy nemusí zůstat doma, stejně jako hezké šaty na večeři a nafukovací hračky. Můžete tedy popustit uzdu své fantazii a vybrat si takové vybavení, které vám bude vyhovovat. Výběr různých produktů najdete na Testado.cz, kde si můžete porovnat například nejlepší nafukovací čluny, navigace do auta nebo dětské chůvičky, které se mohou hodit, až si budete chtít večer posedět na terase i po uspání dětí.

Co je potřeba na cestu autem?

Jak je uvedeno výše, v Chorvatsku si můžete koupit téměř všechno. Přesto existuje pár věcí, které byste rozhodně doma zapomenout neměli. Především to jsou osobní doklady jako pas nebo řidičský průkaz. Důležité jsou také léky na předpis, které mohou být v Chorvatsku obtížně k dostání a museli byste kvůli jejich koupi navštěvovat místního lékaře.

Do Chorvatska vás čeká poměrně dlouhá cesta autem. Aby byla pro vás co nejpohodlnější, měli byste se na ní dobře připravit. Vezměte si dostatek vody, připravte si svačinu na celý den a nějaké dobroty pro děti. Hodit se vám může auto navigace nebo mapa a také základní hygienické potřeby. Nezapomeňte na dětské pleny, toaletní papír a dezinfekci na ruce. Pro děti zabalte také nějaké hračky nebo knížku, aby se měly během dlouhé cesty čím zabavit.

Vodní hrátky

Většina lidí jezdí do Chorvatska především za pobytem u moře, a tak byste se měli dobře vybavit i na vodní hrátky. S sebou si můžete vzít nafukovací matraci, rukávky pro děti a bábovičky na písek. Především si ale zabalte alespoň dvoje plavky, velkou osušku, na které můžete ležet na pláži, a opalovací krém. Přivézt si můžete i vlastní slunečník nebo stan na pláž, aby vás ochránily před přímým sluncem.

Nejen oblečení na pláž

Přestože se chystáte především na dovolenou u moře, vybavte se i jiným oblečením, než jen outfity na pláž Možná si budete chtít zajít na večeři do restaurace, a tak se mohou hodit třeba tyto šaty s krátkým rukávem, nebo slušnější košile a dlouhé kalhoty. Elegantní oblečení je vyžadováno také v mnohých hotelových restauracích. Chorvatsko je pověstné také občasnými rychlými změnami počasí během léta. Snadno se tedy může stát, že vás uprostřed vašeho pobytu překvapí bouřka a chladné počasí. Není tedy od věci mít s sebou větrovou bundu, dlouhé kalhoty a nějaký svetr.

Lékárnička a repelenty

Důležitou součástí každého kufru nebo tašky k moři by měla být také kvalitní lékárnička. Do té dejte všechny léky, které občas používáte. Přidejte ještě pilulky na průjem, nevolnost a bolesti hlavy, ať vám případné onemocnění nezkazí celou dovolenou. Samozřejmostí jsou obvazy, náplasti a dezinfekce. Kromě klasických hygienických prostředků nezapomeňte na repelent, protože komáři vás mohou u moře po večerech velmi potrápit.

Pokud jste z balení na cestu do Chorvatska stále nervózní, můžete si pomocí tím, že si několik dnů dopředu sepíšete seznam věcí. Potom se stačí držet seznamu a uvidíte, že vám balení půjde jedna báseň. Nenechte se tedy odradit od báječné dovolené u Jaderského moře a vyrazte se opalovat pod středozemní slunce a pochutnat si na čerstvých rybách.

Reklama

reklama