Crikvenica a internet

Jestliže chcete vyrazit na dovolenou do zahraničí, ale nevzdát se přitom komunikace po internetu, je Crikvenica jedním z ideálních místa. Nabízí totiž bezplatné připojení přes WiFi.

Díky rozšíření bezdrátových sítí po celé Evropě nemusíte mít strach, že byste zůstali bez připojení po celou dovolenou. Stačí zajít kamkoli do restaurace ve větším městě a využít místního připojení k internetu přes WiFi. Výjimkou není ani malá Crikvenica v Chorvatsku.

Kde se připojit přes WiFi

Přímo apartmány vlastní připojení k internetu nemají, případně se musíte domluvit s majitelem, aby vám umožnil připojení do jeho vlastní sítě. V centru Crikvenice vedle přístavu, je však zóna bezplatného internetu označená nepřehlédnutelnými cedulemi.

Crikvenica, WiFi

Můžete se zde posadit na lavičku, ignorovat okolo procházející lidi a za občasného kochání se pohledem na moře a houpající se lodě v přístavu brouzdat po internetu. Signál WiFi dosahuje až přímo do přístavu a do restaurací a cukráren na korzu.

Připojení k WiFi města Crikvenica a internetu je otevřené, nešifrované a nevyžaduje zadávání žádného hesla. Po připojení však musíte otevřít webový prohlížeč. Jakmile se pokusíte vejít na nějakou webovou stránku, zobrazí se úvodní web WiFi Crikvenica, kde je nutné klepnout na tlačítko OK. Tím si internet zpřístupníte a můžete dále brouzdat po libovolných stránkách nebo stahovat poštu.

Stejný postup, tedy potvrzení ve webovém prohlížeči je nutné použít i v případě, že se v Crikvenici k internetu připojujete třeba v mobilním telefonu.