Přehled kvality vody na koupání za roky 2009 - 2016

Jan Polzer

V Crikvenici i Chorvatsku obecně má kvalita vody na plážích velmi dobrou pověst. Přesto se vyplatí kouknout se na aktuální stav. Někdy může být na některých místech mírně zhoršená. Na webu Institutu oceánografie a rybářství najdete zajímavý přehled míst ke koupání na Chorvatském pobřeží, včetně fotek pláží a okolí.

Předloni jsem tu psal o webu, který nabízí informace o kvalitě vody ke koupání v rámci celé Evropy, včetně Chorvatska. Dnes pro vás mám data zaměřená jen na Chorvatsko, jeho pobřeží a ostrovy.

Chorvatský Institut oceánografie a rybářství zpracoval stránky, na kterých najdete mapu od Google s doplněnými informacemi o kvalitě vody. Ale nejenom to. Po přiblížení mapy a rozklepnutí nějakého místa (v každém letovisku je několik sledovaných míst lišících se kvalitou vody) se dozvíte podrobnější informace jak o kvalitě vody a jejím složení, tak o objektech v okolí.

Na jednotlivých záložkách uvidíte, zda je v okolí lékař, nebo zda je pláž vybavena sprchami, či zda je poblíž hřiště na sport. V profilu najdete i informace o parkovišti, přístupové cestě, slanosti vody či délce pláže.

Na kartě Slike jsou pak doplněny obrázky daného místa. Nejenom moře a koupání, ale i bezprostředního okolí pláže.

Kvalita koupání v Crikvenici v Chorvatsku

Web najdete na adrese baltazar.izor.hr/plazepub/kakvoca_detalji10.

Reklama

reklama