počasí

Včera večer foukal na ostrově Krk silný vítr, který přihnal vodu z moře k plážím a způsobil její ochlazení. Rychlé změny počasí na chorvatském pobřeží jsou něco, co mě asi nepřestane fascinovat.
U ostrova Krk se třese zem. Rijeka či Novi Vinodolski, Omišalj a vlastně celá oblast okolo Crikvenice byla dnes zasažena zemětřesením o síle 3,5 stupně Richterovy škály. Stalo se tak odpoledne v 13:37.

Ničivé požáry, které sužují jižní část Chorvatska a Černou horu, zničily u Splitu již oblast velkou jako je například město Rijeka. Na videu je vidět rozsáhlé poškození a spálená plocha.

Myslím, že pokud si má laik vzpomenout na název některého z větrů na pobřeží Jadranu, bude Bóra (bura) asi tím, nač si vzpomene jako první. V článku najdete video s ukázkou, jak Bóra vypadá, když se rozfučí na více než 300 km/h.

Do Chorvatska se obvykle vydáváme především na začátku sezóny, abychom vám přinesli novinky, které na vás čekají. Ovšem zajímalo nás, jaké je to po skončení sezony, když většina turistů od moře odjede. Letos jsme to vyzkoušeli.

Ať už se chystáte na cestu do Chorvatska nebo jste už na místě a jen přemýšlíte, zda jít na pláž nebo se pustit na výlet do okolí, zřejmě hledáte nějaké informace o počasí. Těch Vám internet nabídne mnoho, základní najdete i na našem webu.

V Crikvenici i Chorvatsku obecně má kvalita vody na plážích velmi dobrou pověst. Přesto se vyplatí kouknout se na aktuální stav. Někdy může být na některých místech mírně zhoršená.

Ve druhé polovině června pro vás opět vyrážíme mapovat aktuální stav v Crikvenici a v Njivici. Určitě přineseme i zprávy z okolí, hlavně z dalších míst na ostrově Krk. Samozřejmě nebudou chybět informace o cestě do Chorvatska.

Chystáte se letos do Chorvatska, případně rovnou do Crikvenice? Pak mám pro vás několik aktuálních postřehů z cesty do Chorvatska a zpět a z návštěvy Crikvenice. Vrátil jsem se tento víkend a musím říci, že změn je od minulého roku celá řada.

Dnes v 8:30 vypukl v Crikvenici požár. Přesněji řečeno v lesním porostu v okolí. Kvůli silnému větru se pak požár začal šířit směrem k letovisku Selce a městu Novi Vinodolski. Požár pomáhají hasit kromě dvou stovek profesionálních hasičů i dobrovolníci.