Ventusky: když hledáte opravdu propracované informace o počasí

Jan Polzer

Ať už se chystáte na cestu do Chorvatska nebo jste už na místě a jen přemýšlíte, zda jít na pláž nebo se pustit na výlet do okolí, zřejmě hledáte nějaké informace o počasí. Těch Vám internet nabídne mnoho, základní najdete i na našem webu. Opravdu propracované modely s historií i předpovědí, mapou, animacemi a doplňkovými informacemi vám nabídne web Ventusky.

Když se koukám na předpověď počasí v televizi, líbí se mi animované modely s historií a předpovědí srážek. Člověk si tak vytvoří vizuální informaci o tom, jak asi budou srážky postupovat. Podobně lze na mapě zobrazit třeba teplotu.

Ventusky zobrazuje obojí uvedené, navíc přidává rychlost větru, nárazy větru, tlak vzduchu, výskyty blesků, sněhovou pokrývku a nulové izoterma. Kromě toho, že tyto informace vidíte na animované mapě pro aktuální den a čas, můžete se ručně přepnout na jiné časové období pomocí spodní časové lišty. Lze také spustit animace a podívat se, jak se mění zobrazení vybraných informací v čase.

Poté, co pomocí vyhledávacího políčka najdete například Crikvenici, jiné chorvatské letovisko, nebo třeba vaše bydliště, zobrazí se vám na mapě a vedle ní uvidíte další doplňkové informace.

Textově jsou zde opět uvedeny aktuální informace o počasí, následují webkamery v okolí zvolené destinace, hodinová předpověď počasí, východ a západ Slunce a Měsíce. Poslední zmíněné je pak zobrazeno grafem i v textové tabulce.

Ventusky: předpověď počasí nejen pro Chorvatsko

Pokud jste fanatici do čísel a hltáte nejrůznější informace o počasí, pak vám doporučuji na Ventusky alespoň jednou kouknout.

Jinak samozřejmě připomínám, že předpověď počasí pro Chorvatsko a informace o teplotě moře v Chorvatsku najdete i na našem webu. Na sesterském pak přehled webkamer v Chorvatsku.

Reklama

reklama