Jak to vypadá, když teplota moře přes noc klesne o čtyři stupně

Jan Polzer

Včera večer foukal na ostrově Krk silný vítr, který přihnal vodu z moře k plážím a způsobil její ochlazení. Rychlé změny počasí na chorvatském pobřeží jsou něco, co mě asi nepřestane fascinovat.

Pokud v Česku prší, tak je to obvykle celodenní záležitost. Ne tak v Chrovatsku. Poprvé mě to překvapilo před lety v Crikvenici, kam jsem vyjel jako do své první destinace v Chorvatsku. Pravidelně mě to překvapuje také na ostrově Krk.

Jako například včera. Přijeli jsme přes relativně deštivé Slovinsko do Njivice, kde již sice bylo zataženo a foukal mírný vítr, přesto však bylo příjemně.

Sotva jsem se stihli ubytovat, spustil se déšť a prudký vítr. I když to nebylo na místní poměry nic extrémního, nepamatuji si, že bych v Česku, respektive v Brně něco podobného zažil. Co to dělalo s mořem, můžete vidět na ukázce.

Podle měření teploty moře ve vedlejším městečku Malinska, klesla teplota vody o čtyři stupně. To je docela slušný rozdíl.

A zatímco ráno bylo ještě zataženo a foukal mírný vítr, teď během oběda už koukám přes palmy na zahradě apatrmánu na azurovou oblohu a sluncem ozářenou pláž. Prostě, neřiďte se až tak doslova předpovědí počasí, protože vše se může měnit z hodiny na hodinu. I když to ráno vypadá na návštěvu muzea, odpoledne se pravděpodobně budete válet na pláži.

Reklama

reklama